Przez 3 miesiące będzie można oglądać obraz Moneta w Polsce!

Do końca roku można oglądać obraz „Plaża w Pourville” Moneta, który był rekonstruowany po zuchwałej kradzieży sprzed 10 lat!

Obrazy Moneta osiągają dziś na światowych rynkach astronomiczną wartość, tym bardziej cieszy fakt ujęcia złodzieja jedynego obrazu tego twórcy, który znajdował się w Polsce. „Plaża w Pourville” została skradziona 10 lat temu przez nieznanego sprawcę, który dziś mówi, że ukradł ją nie na sprzedaż, ale po to, by samotnie cieszyć się widokiem płótna. W skutek zuchwałego rabunku obraz został mocno uszkodzony – wycięto go z ramy, przerwano jego ciągłość, zatarciu uległ też podpis mistrza Moneta. Prace rekonstrukcyjne trwały blisko rok, a osoby nad nimi czuwające zadbały o to, by obraz został zmieniony w jak najmniejszym stopniu.

Tak czy inaczej to ciągle ta sama „Plaża w Pourville” i trzeba ją zobaczyć zwłaszcza, że teraz jest ku temu świetna okazja! Muzeum Narodowe w Poznaniu wystawia już obraz w swoich podwojach – czas wystawy tego arcydzieła cenionego na całym świecie potrwa do końca grudnia tego roku, więc wszyscy, którzy chcieliby oko w oko zetknąć się z dziełem Moneta w Polsce i historią zuchwałej kradzieży tego obrazu, mają jeszcze mnóstwo czasu, żeby wybrać się do Poznania.

Fanów Moneta i wszystkich, którzy cenią sztukę malarską na najwyższym poziomie zapraszamy do Poznania!