Tania terenówka z Lublina

Właściwie to samochód ma potrójne pochodzenie – konstrukcja jest chińska, będzie składana w Lublinie, a za całe przedsięwzięcie jest odpowiedzialna firma z Dobrego Miasta.

Pol-Mot Warfama SA jest producentem maszyn rolniczych. Krok w stronę motoryzacji nie jest przypadkowy, ponieważ chodzi tu o samochód typu pick-up, który ma się stać hitem wśród polskich rolników. Model stworzyli Chińczycy. Nazywa się Grand Tiger i w chwili obecnej uzyskał już homologację. Było to możliwe dzięki wysiłkom inżynierów z Pol-Mot Warfama SA, którzy wprowadzili wszystkie niezbędne modyfikacje. Co więcej – auto zostało też wzbogacone o szereg rozwiązań zwiększających komfort jazdy, nie stosowanych w chińskim pierwowzorze.

Grand Tiger będzie montowany od 1 stycznia 2011 roku w Lublinie, gdzie Pol-Mot Warfama SA zakupiło część Fabryki Samochodów Ciężarowych. Samochód spełnia wszystkie kryteria nakładane na samochody ciężarowe, a dzięki temu będzie mógł być sprzedawany bez obciążenia akcyzowego – po jego zakupie firmy będą mogłby dokonać odpisu podatku VAT w pełnym wymiarze.

Mimo iż będzie to samochód użytkowy, w jego wyposażeniu nie pominięto akcentów poprawiających komfort i wygląd: alufelgi, klimatyzacja, elektrycznie otwierane szyby, lakier metalik. Ciężarówkę napędzać będzie 170-konny silnik diesla (2.5 litra pojemności), który średnio ma zużywać 8,8 litra na setkę.

The following two tabs change content below.