Allegro – oszustwo! (zmiana hasła)

Allegro - oszustwo (fałszywy mail)

Uwaga na fałszywy mail od Allegro! Podszywający się pod serwis cyberprzestępcy informują o zmianie hasła i proszą o przeprowadzenie procesu jego odzyskiwania.

Wiadomość wygląda dosyć wiarygodnie. Tym bardziej, że odbiorca jest informowany, iż przyszła ona z adresu powiadomienia@allegro.pl. Jednak serwis aukcyjny nie ma z tym nic wspólnego. Mail ten to oszustwo, tzw. phishing. Jego celem jest wyłudzenie hasła do konta na Allegro i przejęcie nad nim kontroli.

Przed mailem ostrzega użytkownik Allegro. Treść wiadomości to:

„Hasło Do Twojego Konta Zostało Zmienione.

Ktoś Próbował przejąć Twoje Hasło w Serwisie Allegro.pl. W celu zapewnienia Ci bezpieczeństwa Hasło do Twojego Konta zostało Zmienione. Aby odzyskać konto pobierz i uruchom Generator Nowego Hasła. [ikona z linkiem do www.odzyskaj-allegro.tk, gdzie znajduje się złośliwe oprogramowanie] Generator Przeprowadzi Cię przez Dalszy proces odzyskiwania Hasła.

Z Poważaniem Grupa Allegro.”

Biuro Prasowe Allegro poinformowało, że mail jest oszustwem i Grupa Allegro nie ma z nim nic wspólnego. Jednocześnie podjęto już kroki, mające na celu ochronę klientów – po interwencji Allegro plik ze złośliwym oprogramowaniem został usunięty z odzyskaj-allegro.tk.

[źródło informacji: gazeta.pl]

The following two tabs change content below.