Bank PKO BP dopuścił się dyskryminacji?

Bank PKO BP wpadł na dziwny, kontrowersyjny pomysł. Wystrój wnętrz poszczególnych placówek będzie zależał od tego, do jakich klientów kierowane są ich usługi.

Osobne jednostki będą przeznaczone dla bogatych, inne dla biednych. Nowe pomieszczenia, w których przyjmowani są ważniejsi, bogatsi klienci, są zupełnie inaczej zaaranżowane niż te dla zwykłych obywateli. Tutaj można napotkać liczne zdobienia w kolorze złota, które przeplatane są wstawkami czarnymi, białymi, szarymi. Takie połączenia dają świetny kontrast podkreślający złoto. Wszelkie elementy utrzymane są w typowym, bardzo ekskluzywnym modernizmie. Nie brakuje tu minimalizmu i abstrakcji, które są podporządkowane, jak największej funkcjonalności lokum.

Jak się okazuje, część wyposażenia powstawała wyłącznie z myślą o nowym designie znanego banku. Dzięki temu, nie tylko materiały wykorzystane do wystroju, ale również tapety i meble łączą się w spójną, stylistyczną całość. Fundusze, jakie mają zostać przekazane na stworzenie oddziałów przeznaczonych dla najbogatszych, na pewno były ogromne.

Świadczą o tym m.in. najwyższe gatunkowo surowce zastosowane podczas prac wykończeniowych oraz nowatorskie projekty tworzone specjalnie na potrzeby banku. Na razie w Warszawie powstał jedynie projekt pilotażowy, którego autorem jest Robert Majkut.

Kolejne mają pojawiać się w największych polskich miastach.