Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Brammo prezentuje nowy elektryczny motocykl

Amerykańska firma Brammo z siedzibą w Ashland zaprezentowała nowy motor – Brammo Empulse. Napędzana silnikiem elektrycznym maszyna osiąga prędkość 160 km/h.

Motocykl jest najwyższym modelem z serii Empulse. Producent oznaczył je cyframi 6.0, 8.0 oraz 10.0. Pochodzą one od szacowanego zasięgu na jednym ładowaniu. Zgodnie z tym po modelu Brammo Empulse 10.0 możemy się spodziewać przejechania przynajmniej 160 kilometrów, zanim będziemy musieli go podpiąć pod sieć. Ładowanie oczywiście odbywa się ze zwykłego gniazdka. Pojazd będzie ważył niespełna 180 kilogramów.

Miłośnicy motorów mogą nie być zachwyceni osiągami Empulse. Jednak główną jego zaletą jest ekologiczność. Elektryczny ścigacz jest cichy i bardzo tani w eksploatacji (ładujemy go z miejskiej sieci elektrycznej – nie musimy w niego nic wlewać!). Koszt przejechania jednego kilometra liczy się w groszach. Do tego dochodzi atrakcyjna cena. Producent zapowiada, że w Stanach Zjednoczonych wersja 6.0 będzie kosztować około 10 tysięcy dolarów.

The following two tabs change content below.