Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Konkurs „Liczy się temat”. Canal + dla młodzieży

Canal + uwrażliwia młodzież i każe spojrzeć na świat jej oczyma! Piąta edycja konkursu dziennikarskiego dla uczniów to świetna okazja na sprawdzenie swojego kunsztu pisania, pasji i wizji świata.

Jak uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych widzą świat? Co ich porusza, przestrasza, jak postrzegają lokalne problemy miasteczek i wsi, dlaczego reagują na pewne bodźce i tematy społeczne, a na inne przymykają oczy? Tego wszystkiego dowie się szacowne jury organizowanego już po raz piąty, wyjątkowego konkursu dziennikarskiego dla młodzieży. Canal + pod hasłem „Liczy się temat” zachęca młodych do wyciągnięcia swoich pomysłów z szafy i stworzenia czegoś, co pokaże obraz dzisiejszych lokalnych problemów – oczyma młodszego pokolenia.

Na napisanie dobrej pracy jest jeszcze sporo czasu: prace grupowe (bo i sam konkurs ma zachęcać młodych do wspólnego działania), można nadsyłać do końca roku 2010. Forma prac może być różnorodna: od reportażu, który poruszał będzie lokalne problemy i niepokoje mieszkańców, czy miejscowości, przez formy graficzne (plakat), aż do działań internetowych.

Pozytywnym okiem jury spojrzy z pewnością na:

  • warsztat dziennikarski,
  • kreatywność,
  • umiejętność pracy w zespole.

Główna nagroda: wakacyjne warsztaty fotograficzno-filmowe, pomoc finansowa lub rzeczowa na rzecz osób i instytucji, które zostaną w projekcie ucznia przedstawione.