Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Mira Opalińska International Quartet zagra w Wielkiej Brytanii

W Polsce mówi się o braku międzynarodowych gwiazd, w rzeczywistości nie dostrzegamy tu naszych wykonawców. Mira Opalińska International Quartet już wkrótce uraczy swą muzyką Brytyjczyków!

Zespół powstał w 2008 roku, gdy utalentowana pianistka postanowiła założyć swój kwartet. Już tego samego roku grupa zachwyciła podczas International Jazz Festival, który odbywał się w Glasgow. Wówczas Mira Opalińska z przyjaciółmi zagrała przed występem Tomasza Stańki i jego Nordic Quintet. Od tamtej pory MOIQ regularnie pojawia się na szkockiej scenie rozpowszechniając oryginalną muzykę. Grupa coraz częściej występuje także w Polsce. Dzięki temu, czasem mamy okazję posłuchać muzyki nieco niszowej i z pewnością wyjątkowej.

Mała trasa koncertowa po Wielkiej Brytanii obejmie trzy występy., Pierwszy z nich odbędzie się 31 marca 2011 w Glasgow, drugi 1 kwietnia w Edynburgu a ostatni 2 kwietnia w Londynie. Kwartet wystąpi w znanym składzie. Kwartet polskiej muzyczki prezentuje jazz o charakterystycznych brzmieniach. Można tu usłyszeć wyraźne nawiązania do muzyki nordyckiej i słowiańskiej.

Takie połączenie nadaje wyjątkowego klimatu granym utworom. Obok fortepianu Miry Opalińskiej usłyszymy również saksofon Konrada Wiszniewskiego i bas Douglasa Whatesa. Natomiast na bębnach zagra Olavi Louhivuori.