Playstation 4 – nie do zdobycia?

PlayStation 4

Premiera Playstation 4 odbędzie się w Polsce dopiero 29 listopada, jednak już teraz pojawiają się informacje o problemach z dostępnością konsol. Niektóre sklepy, które zbierały zamówienia na PS4 twierdzą nawet, że nie mają ani jednego zarezerwowanego egzemplarza konsoli. Jak to możliwe? Okazuje się, że premiera nowego modelu Playstation będzie dość ograniczona nie tylko w Polsce, ale i w innych europejskich krajach. Wynika to z faktu, że pierwsze dostawy konsol do Europy będą relatywnie niewielkie. Z tego powodu nawet ci, którzy już w czerwcu składali zamówienia, będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Wiele sklepów, które przyjmowały zgłoszenia od osób chcących w pierwszej kolejności nabyć nowe konsole, rozsyła do swoich klientów wiadomości, w których informują o możliwych opóźnieniach w dostawie PlayStation 4. Zaznaczają, że nie wynika to z ich winy, ponieważ kontaktowali się z dostawcami, ale do tej pory nikt jeszcze nie zagwarantował dostawy konsol na dzień 29 listopada. Jednocześnie, sklepy zapewniają, że będą robić, co w ich mocy, by zaraz po otrzymaniu nowych modeli PS rozesłać je do osób, które wcześniej złożyły zamówienia. A wyprzedzenie było spore, ponieważ zapisy trwały już od czerwca.

Są także sklepy, które zdołają sprowadzić do kraju konsole na samą premierę, jednak będą musiały wykreślić z listy oczekujących część osób. Okazało się bowiem, że mimo sporych zamówień, w rzeczywistości punkty handlowe dostaną mniej produktów niż zostało to pierwotnie ustalone. Mające taki problem sklepy zapowiadają, że będą sprzedawały PS4 tym klientom, którzy zapisali się w pierwszej kolejności. Pozostali będą musieli jeszcze poczekać. Istnieje szansa, że otrzymają konsole do końca tego roku. Natomiast w innym sklepie szansę na dostanie PS4 w dniu premiery mają głównie te osoby, które wpłaciły zaliczkę lub te, które zdecydowały się na kupienie całego zestawu, czyli tzw. bundle pack. Pozostali będą musieli czekać na kolejne dostawy.

Wszystkie sklepy, które zbierały przedpremierowe zamówienia na PlayStation 4 przyznają, że pojawiają się pewne problemy. Tym bardziej, że 29 listopada to dzień premiery w całej Europie, a to oznacza, że producent musi dostarczyć ogromne ilości towaru do wszystkich krajów na kontynencie. Jako, że zainteresowanie nową konsolą jest bardzo duże, istnieje ryzyko, że rzeczywiście konkretne państwa dostaną zbyt mało produktów, by zapewnić je wszystkim chętnym.

The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.