Czy będzie nowy, cieńszy iPad?

Apple logo

Chociaż jesteśmy świeżo po premierze nowego iPada, pojawiły się już plotki, że być może Apple wypuści niebawem na rynek kolejną wersję swojego tabletu. Wszystko za sprawą technologii IGZO firmy Sharp.

IGZO (Indium gallium zinc oxide) pozwala wytwarzać panele LCD nie tylko o dużym zagęszczeniu pikseli, ale też o bardzo wysokim procencie przepuszczalności światła. W praktyce oznacza to, iż do podświetlenia takiego ekranu wymagana jest mniejsza ilość diod LED. To zaś przekłada się na mniejsze zapotrzebowanie na energię.

Gdy Sharp ogłosił, iż zaczął wytwarzać panele LCD w technologii IGZO, pojawiły się też doniesienia, że takie ekrany mają trafić do nowego iPada. Jednak tak się nie stało. Przyczyną podobno było to, że Sharp nie był w stanie na czas zaspokoić potrzeb Apple’a, dlatego gigant z Cupertino zdecydował się na awaryjny plan i wypuścił nowy tablet z Retiną zbudowaną w starej technologii.

Takie posunięcie Apple’a nie musi oznaczać, iż firma zrezygnowała z pierwotnych zamierzeń. Plan awaryjny pozwolił uniknąć opóźnienia premiery nowego iPada. Być może w najbliższym czasie na rynku pojawi się kolejna wersja tabletu, tym razem z ekranem IGZO, dzięki czemu urządzenie będzie cieńsze, lżejsze i dłużej popracuje bez potrzeby ładowania baterii.

The following two tabs change content below.