Google znowu udoskonala algorytm wyszukiwania

black hat seo

Arcana Intellego (Flickr)

Na blogu Google’a Matt Cutts zapowiedział kolejną zmianę w algorytmie wyszukiwarki. Celem jest ograniczenie ilości tzw. webspamu w wynikach wyszukiwania.

Cutts po raz kolejny deklaruje, iż jego firma dostrzega różnicę między dobrymi i złymi praktykami pozycjonerskimi (white hat i black hat SEO). O ile te pierwsze są mile widziane, ponieważ ich celem jest nie tylko ułatwienie znalezienie witryny, ale też uczynienie jej przyjaźniejszą użytkownikowi i bardziej wartościową, o tyle te drugie powodują zaśmiecenie internetu. Pozycjonowanie niezgodne z wytycznymi Google’a dotyczącymi jakości będzie prowadziło do obniżania pozycji danej witryny w wynikach wyszukiwania lub nawet całkowitego jej zniknięcia z SERP-ów.

Zapowiedziana zmiana ma być, po Pandzie i algorytmie wykrywającym układ strony, kolejnym krokiem w kierunku oczyszczenia wyników wyszukiwania z webspamu. W Polsce może ona wpłynąć na około 5% zapytań. Jest to wartość wysoka w porównaniu z innymi krajami, ponieważ polscy specjaliści od SEO szczególnie często stosują praktyki black hat SEO. Google ma nadzieję, że udoskonalanie algorytmu pozwoli promować witryny, których twórcy skupiają się na tworzeniu ciekawej i wartościowej treści.

The following two tabs change content below.