Health & Well-being od Nissana

Nissan zaprezentował nowe, futurystyczne jeszcze technologie, które mają uprzyjemnić jazdę użytkownikom samochodów tej marki. W chwili obecnej pakiet obejmuje cztery udogodnienia.

Czy propozycje Nissana są rewolucyjne? Oceńcie sami:

  1. Comfortable Captain Seat to rozwiązania zwiększajace komfort siedzenia, zarówno kierowcy, jak i pasażerów. W tym celu fotele zostaną wyprofilowane tak, aby zmniejszyć ucisk na kręgosłup oraz zapewnić dobre krążenie w nogach nawet podczas długich tras.
  2. Advanced Climate Control System. Dzięki niemu po wciśnięciu jednego pzycisku włączymy jonizator, filtr oraz sensory monitorujące stan powietrza w środku i na zewnątrz pojazdu. Te ostatnie zadbają o to, aby w razie pojawienia się nieprzyjemnych zapachów wentylacja szybko usunęła je z kabiny lub nie pozwoliła im się dostać z zewnątrz. Szczytem wyrafinowania wydaje się klimatyzacja, która wzbogacać będzie powietrze w witaminę C!
  3. Quick Comfort Seat Heater rewolucjonizuje podejście do tak prozaicznego tematu jak podgrzewanie fotela. Nissan, bazując na badaniach naukowych, chce róznicować temperaturę, jaka jest przekazywana poszczególnym obszarom tak, aby całość bardziej odpowiadała ludzkiej wrażliwości termicznej.

Do tego wszystkiego firma zamierza dorzucić jeszcze inne ciekawe rozwiązania, takie jak chociażby zespolenie komputera pokładowego z osobistym terminażem. Przyjemnym głosem będzie nam on przypominał o zbliżających się spotkaniach czy urodzinach przyjaciół.

Poza tym Nissan zadba o bezpieczeństwo pieszych i zamontuje w swoich autach działający na zasadzie radaru system antykolizyjny. Brzmi niesamowicie. Można się spodziewać, że tak jak w przypadku wszystkich prac koncepcyjnych, tak i tu plany nie zostaną od razu zrealizowane w 100%, jednak wyznaczą strategię technologiczną na najbliższą przyszłość.

The following two tabs change content below.