Inteligentny samochód Google

Google powoli przestaje się kojarzyć tylko z wyszukiwarką internetową, która zdominowała światową sieć. Jest też jedną z najbardziej innowacyjnych korporacji na świecie i rozwija wiele technologii.

To może być zaskoczeniem, ale obecnie wykonuje zdecydowany krok w świat motoryzacji. Inżynier Google, Sebastian Thurn, poinformował na swoim blogu, że firma stworzyła samochody, które moga jeździć same. Jak się okazuje, wynalazek ten nie wyskoczył niczym zwyczajowy królik z kapelusza. Duża część projektu Street View była przygotowaniem do zrealizowania tej rewolucyjnej koncepcji. Co więcej, podobno korporacja przeprowadziła już wiele testów i samosterujące się auta działają wyjątkowo sprawnie. Dotychczas przejechały łącznie ok. 225 tysięcy kilometrów.

Rzecz jasna gigantowi z Mountain View przyświecają inne cele niż realizacja pomysłów rodem z science-fiction. Wprowadzenie do masowego użycia samosterujących się pojazdów według szacunków firmy pozwoli ocalić przynajmniej połowę z obecnych ofiar wypadków samochodowych (liczba śmierci to 1,2 miliona rocznie). Poza tym ruch kołowy zostanie zoptymalizowany, co będzie miało ogromne znaczenie dla ekologii.

The following two tabs change content below.