Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Praca w Rosji od zaraz

Otwarcie rynku pracy Niemiec i Austrii w maju 2011 roku, nie oznacza, że Polacy wielką falą zdecydują się na emigrację zarobkową do tych krajów. Tym bardziej, że specjalistów kusi także Rosja.

Gospodarka rosyjska, tak jak inne gospodarki świata, otrząsnęła się już z konsekwencji światowego kryzysu finansowego, jest gotowa na krok do przodu i nowe zatrudnienia. Jest jednak w kłopotliwej sytuacji, bo przygotowane etaty nie mają szans na zapełnienie krajowymi specjalistami. Jest ich za mało, dlatego rosyjscy headhunterzy rozpuszczają sieci w innych sąsiadujących z Rosją krajach. Szukają fachowców z odpowiednimi kompetencjami i mają do zaoferowania naprawdę konkurencyjne oferty.

Firma Antal Rosja przygotowała nawet ranking specjalizacji, które są pilnie poszukiwane.W pierwszej kolejności potrzebni są fachowcy od prognozowania popytu (pensja sięga nawet 100 tys. rubli miesięcznie), dalej wymagani są menadżerowie ds. relacji inwestorskich (400 tys. rubli), prawnicy, menadżerowie ds. komunikacji wewnętrznej, bankowcy (400 tys. rubli), specjaliści marketingu moblinego (150 tys. rubli), menadżerowie planujący wynagrodzenia i benefity, menadżerowie ds. planowania biznesu w sektorze wydobywczym, konsultanci SAP i specjaliści ds. optymalizacji budżetu.

Chęć podniesienia gospodarki, zapewnienia jej płynności i konkurencyjności na rynkach międzynarodowych skłania przedsiębiorców rosyjskich do poszukiwania cennych pracowników za granicami kraju. Przy czym interes jest opłacalny dla obu stron. Pracodawca dostaje człowieka z pożądanymi kwalifikacjami, pracownik zostaje wynagrodzony niebagetelną pensją.