„Rodzina na swoim” w okrojonej wersji

Rząd próbując ograniczyć zbyt rozbuchany budżet, szuka oszczędności. Wśród nich jest plan ograniczenia dopłat w ramach programu „Rodzina na swoim”.

Już ustalono, że program wygaśnie w 2013 roku. Do tego czasu zaś będzie działał, ale w zmienionej formule. Zmiany wejdą w życie od stycznia 2011 roku i obejmą obniżenie maksymalnej ceny mieszkań objętych dopłatą oraz wprowadzenie limitu wiekowego dla kredytobiorców. Pułap cenowy nie będzie mógł przekroczyć średnich kosztów budowy o więcej niż 30% (obecnie jest to 40%).

Programem zostaną objęci single. Będzie ich dotyczył limit wiekowy (nie więcej niż 35 lat) oraz limit powierzchni (mieszkanie nie większe niż 50 metrów kwadratowych, dopłaty będą dotyczyć tylko 30). Co więcej – od lipca 2011 roku państwo będzie wspomagało zakup wyłącznie nowych mieszkań oraz budowę domów. Oczywiście fakt, że „Rodzina na swoim” wygaśnie w 2013 roku nie łączy się z automatycznym zlikwidowaniem generowanych przez ten program kosztów. Budżet będzie dodatkowo obciążony jeszcze przez następne 8 lat, przez który to czas będą trwały podpisane już umowy.

The following two tabs change content below.