Infinity w fabryce FSO

 

infiniti etherea

Nissan szuka fabryki, w której będzie produkowany nowy model Infiniti, czyli luksusowej marki należącej do japońskiego koncernu. Jest szansa, że auta wyjadą z FSO.

Nissan szykuje się do rozpoczęcia produkcji modelu Infiniti Etherea. Firma planuje wypuszczanie na rynek 50 tysięcy egzemplarzy tego auta rocznie. Obecnie jest na etapie poszukiwania fabryki. Japoński koncern podpisał umowę z Magna Steyr, będącą austriacką spółką należącą do kanadyjskiego koncernu Magna International. Na jej mocy produkcja nowego Infiniti ma ruszyć od początku 2014 roku.

W walce o Etherea FSO rywalizuje z fabrykami z Węgier i Austrii. Część informacji jest nieoficjalnych. Pochodzi od osoby biorącej udział w posiedzeniu sejmowej komisji gospodarki poświęconej przyszłości FSO. Z kolei prezes fabryki, Janusz Woźniak, ujawnił, iż negocjacje są zaawansowane, chociaż nie powiedział, z kim prowadzone są rozmowy. Na Magna Steyr wskazywały elementy prezentacji przedstawionej posłom oraz plany produkcji (do 60 tysięcy pojazdów rocznie od 2014 roku) zgodne z kontraktem austriackiej spółki.

The following two tabs change content below.