Nowe procesory z serii Ivy Bridge

Ivy Bridge

Na rynek trafiły nowe procesory firmowane logo Intela. Seria Ivy Bridge jest odświeżoną wersją Sandy Bridge – starą architekturę zrealizowano w nowym procesie technologicznym.

Intel konsekwentnie realizuje strategię rozwoju procesorów nazywaną „Tik-tak” („Tick-tock”). Zgodnie z nią rozwój następuje w powtarzanym wciąż cyklu dwóch etapów – najpierw zmienia się architektura układów, później technologia, w której zostały one wytworzone. Zgodnie z tym Ivy Bridge to etap „Tak” („Tock”). Ivy Bridge to Sandy Bridge, ale zbudowane w 22-nanometrowym procesie technologicznym.

Różnice w prędkości działania oraz potencjale podkręcania procesorów z obydwu serii są porównywalne. Najistotniejszą zmianą jest zintegrowanie nowego układu graficznego – Intel HD 4000 – który w testach uzyskuje wynik nawet dwukrotnie lepszy od poprzednika  (HD 3000).

Procesory Ivy Bridge zostały skonstruowane z myślą o Ultrabookach. Wprowadzając je na rynek, Intel przechodzi do kolejnego etapu rozwoju ultracienkich komputerów przenośnych. Mocniejszy układ graficzny w końcu pozwala na nich uruchamiać gry. Kolejny etap nadejdzie wraz z debiutem procesorów z rodziny Haswell i według Intela będzie to moment, gdy Notebook zostanie zdefiniowany na nowo.

The following two tabs change content below.