Pentagram wprowadzi kolejnego smartfona

Pentagram Ego

Pentagram, polska firma specjalizująca się w użytkowych urządzeniach elektronicznych, już jakiś czas temu debiutowała na rynku smartfonów. Po pierwszym kroku przyszedł czas na następny – pojawi się kolejna słuchawka tej marki.

Obecnie dostępny w sprzedaży model to Pentagram Monster. Jest to interesujący model, który został przyjęty dosyć dobrze. Jego wyróżnikiem jest monstrualnej pojemności bateria – 4100 mAh. To akumulator mogący poradzić sobie z tabletem, więc w smartfonie powinien sprawować się ponadprzeciętnie. No i tak jest. Według jednego z testów urządzenie odtwarzało film (z uruchomionym WiFi) nieprzerwanie przez ponad 13 godzin. Trzeba przyznać, że zamontowanie takiego ogniwa było trafionym pomysłem – problem z krótkim czasem pracy na baterii jest dla użytkowników smartfonów bardzo dotkliwy. Poza tym Monster posiada dosyć przeciętne parametry, łapiące się na „średnią półkę”. Czyli szału nie ma, ale z zupełnością wystarczy. Dwurdzeniowy procesor Qualcomm 1,2 Ghz poradzi sobie z większością zadań, nawet z tymi wymagającymi zapasu mocy. 4,3-calowy ekran IPS wyświetla obraz w rozdzielczości qHD (960×540). No i jeszcze wisienka na torcie – Monster jest wyposażony w dwa sloty kart SIM.

Co zobaczymy w zapowiedzianym modelu? Pentagram Ego, bo tak ma się on nazywać, to póki co dosyć spora zagadka. Producent ujawnił o nim niewiele danych. Wiadomo, że ma mieć większy ekran niż Monster – 4,5 cala. Również będzie to dual sim. Możemy się spodziewać, iż Ego zaskoczy nas bardziej wysmakowaną stylistką i smukłą obudową o grubości 8,9 mm. Zapowiadana przez Pentagram cena to 949 zł.

The following two tabs change content below.