Polski samochód z napędem elektrycznym – Romet E4

Romet E4

Pojazd został wyprodukowany w Dębicy na Podkarpaciu, w firmie Romet. Jest to mikrosamochód. Jego zaletą są nie tylko małe rozmiary, ale też bardzo niskie koszty przejechania 100 km – E4 jest napędzany silnikiem elektrycznym.

Tego typu konstrukcje wzbudzają coraz większe zainteresowanie na świecie. Mogą być nie tylko odpowiedzią na ekologiczne obostrzenia, drożyznę na stacjach paliw, ale też problemy z parkowaniem. Mikrosamochód z Rometa wciśnie się niemal wszędzie, ponieważ jego wymiary to zaledwie 245 cm długości i 140 cm szerokości. Dwa zamontowane w nim akumulatory pozwolą na przejechanie na jednym ładowaniu 100 km, przy czym koszt pokonania takiego dystansu będzie nie większy niż 5 zł.

Inna interesująca informacja na temat Rometa E4 jest taka, iż można się nim poruszać po publicznych drogach bez prawa jazdy kategorii B. Wystarczy prawo jazdy kategorii B1 lub AM (na motorowery). Młodych kierowców to ucieszy, starszych niekoniecznie, ponieważ na zatłoczonych ulicach pojawi się jeszcze więcej pojazdów, do tego prowadzonych przez niedoświadczone osoby.

Romet E4 był prezentowany na targach motoryzacyjnych Eicma w Mediolanie, gdzie producent zapowiedział, że jeśli pojazd spotka się z aprobatą rynku, od wiosny 2012 będzie można go już nabyć w cenie około 20 tysięcy złotych.

The following two tabs change content below.