Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Serwisowanie auta będzie tańsze!

Usługi związane z serwisowaniem samochodu to duży koszt. Dodatkowo ceny w warsztatach są bardzo rozbieżne. Często różnica sięga nawet 100%.

Unijny urząd ds. konkurencji znalazł na to rozwiązanie. Od 1 czerwaca w całej UE zaczną obowiązywać ujednolicone przepisy regulujące działanie motoserwisów. Dzięki temu każda naprawa samochodu ma być tańsza!

W myśl nowych postanowień producenci samochodów będą zobowiązani ujawniać niezależnym serwisom pełną dokumentację pojazdów. Oznacza to, że nieoryginalne części w salonach nieautoryzowanych będą dopasowywane zgodnie z parametrami, ale będą dużo tańsze. Kolejną zaletą nowego prawa jest fakt, że przeprowadzając naprawy poza salonem dealera nie stracimy gwarancji. Wizyty w autoryzowanych salonach mają być obowiązkowe, kiedy będą bezpłatne.

Celem takiego rozstrzygnięcia jest zrównoważenie cen i promocja konkurencji na rynku serwisowym. Po zmianach nie dziwić też będzię obecność nieoryginalnych, tańszych, ale zgodne z parametrami producenta, części zamiennych w firmowych salonach.