Tesla prezentuje sportowego sedana

tesla model s

Firma Tesla Motors zaprezentowała nowy model elektrycznego samochodu – Model S. Nowoczesny liftback zadziwia osiągami, zasięgiem i… ceną.

Tesla Motors to kalifornijska firma produkująca samochody z napędem elektrycznym. Ambicją przedsiębiorstwa jest konstruowanie aut o sportowym charakterze. Cel ten realizował pierwszy model – Tesla Roadster – osiągający setkę w 3,9 sekundy. Model S co prawda jest nieco mniej dynamiczny, ale nadal jest to samochód bardzo zrywny. Prędkość 100 kilometrów osiąga w nieco ponad 5,5 sekundy. Do tego na jednym ładowaniu jest w stanie przejechać niemal 500 km.

Cena Tesla Model S waha się w granicach 57-77 tysięcy dolarów. Nie jest to mało, jednak nabywca w zamian za tę kwotę dostaje auto nie tylko dynamiczne i ekologiczne, ale też bogato wyposażone i ładnie wykończone. W stylowo wykończonym wnętrzu uwagę przyciąga 17-calowy ekran dotykowy oraz tapicerka z alcantary. Oprócz dużego panelu LCD miłośnicy elektronicznych gadżetów ucieszą się z kluczyka, który działa zbliżeniowo i pozwala otworzyć klapę bagażnika za pomocą dotyku. Model S gwarantuje sportowe wrażenia z jazdy – to nie tylko dynamika, ale też inne zaawansowane technologicznie rozwiązania, takie jak chociażby lekka aluminiowa rama czy kontrola trakcji.

[źródło: teslamotors.com]

The following two tabs change content below.