Świetne wyniki sprzedaży tabletu Google’a

Google Nexus 7

Google Nexus 7 sprzedaje się świetnie. Nie znamy konkretnych liczb, ale Google i amerykańskie sklepy donoszą, iż pierwsza partia momentalnie rozeszła się w przedsprzedaży. To samo stało się z drugą partią.

Oznacza to, że jeśli ostrzysz sobie zęby na tablet Google’a, będziesz musiał jeszcze poczekać. W sierpniu do sprzedaży ma trafić trzecia partia Nexusa 7. Oczywiście na rynek amerykański. Nie wiadomo jeszcze, kiedy tablet będzie dostępny w innych rejonach świata. Być może nieprędko, skoro póki co producent nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania w USA.

Nexus 7 okazał się więc produktem skazanym na sukces. Nic dziwnego – oferuje świetne parametry w naprawdę konkurencyjnej cenie. Do tego firmujące go logo giganta z Mountain View daje nadzieję, na konkretne wsparcie dla tego sprzętu. Nie pozostaje nic, tylko oszczędzać i czekać, aż Nexus pojawi się na półkach polskich sklepów.

Świetne wyniki sprzedaży tabletu Google nie są znane w szczegółach. Firma nie podała liczb, jednak można się domyślić, że chodzi o znaczne ilości. Gwarantuje to, iż wyszukiwarkowy gigant zarobi krocie na usługach, aplikacjach i reklamach serwowanych za pośrednictwem Nexusa. Prawdopodobne jest też, że spory zysk przyniesie mu sama sprzedaż tabletu – w sieci krążą różne szacunki kosztów wytworzenia tabletu, od 184 dolarów do 151 dolarów. W obydwu wariantach Google nie traci na Nexusie, a w przypadku wersji z 16 GB pamięci marża jest całkiem spora.

[źródło: antyweb.pl]