Apple podnosi jakość MacBooka!

Koncern Apple wprowadził na rynek ulepszoną wersję białego MacBooka. Teraz zupełnie zmodernizowany komputer trafia w ręce oddanych użytkowników.

Główne zmiany mające na celu udoskonalenie modelu MacBooka to zwiększenie pojemności baterii z 60 do 63,5 watogodziny. Zapewnia to pracę komputera całe 10 godzin, czyli o 3 więcej niż w wersji poprzedniej.

Nowością jest także wbudowany układ graficzny Nvidia GeForce 320M, który korzysta z 256 MB pamięci RAM udostępnianej z zasobów pamięci operacyjnej komputera. Zastąpił on wolniejszy układ 9400M. Ponadto podwyższona została częstotliwość taktowania stosowanego w notebooku procesora Core 2 Duo – z 2,26 do 2,4 GHz.

Przy takich zmianach trudno się dziwić, że oprócz jakości komputera Apple, wzrosła też jego cena. MacBook kosztuje teraz tysiąc zamiast dotychczasowych 900 euro. Od kosztującego 1150 euro 13-calowego MacBooka Pro z aluminiową obudową nowy model odróżnia się brakiem złącza FireWire oraz możliwością zainstalowania maksymalnie 4 GB RAM (w MacBooku Pro: 8 GB).