Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Baldur’s Gate – dwie odsłony

Baldur's Gate zpowiedź

Baldur’s Gate to tytuł doskonale znany każdemu miłośnikowi komputerowych erpegów. Gra ukazała się w 1998 roku (w Polsce w 1999) i szybko zyskała status klasyki. Fani musieli sporo czekać na kolejną część. Jednak wygląda na to, iż twórcy wynagrodzą im to z nawiązką. Szykują się premiery aż dwóch nowych tytułów.

Od dłuższego czasu wiadomo, iż będziemy mieli przyjemność pograć w drugą część Baldur’s Gate. Pojawiła się też informacja (na oficjalnej stronie baldursgate.com), że producenci szykują dodatkową niespodziankę. Będzie to wersja rozszerzona pierwszej części. Gra ma chodzić na nowym silniku graficznym, a za jej stworzenie odpowiedzialny jest ta sama grupa ludzi, którzy pracowali przy oryginale z 1998 roku.

Póki co nie ma jeszcze informacji, na jakie platformy pojawi się tytuł. Wiadomo tyle, że Baldur’s Gate: Enhanced Edition nie będzie tylko podrasowaną jedynką, ale zostanie wzbogacony o nowe elementy. Będzie to więc dobra okazja, aby powrócić do przygody z 1998 roku i przeżyć ją na nowo. Z kolei młodsi gracze będą mogli zapoznać się z klasyką w odświeżonym wydaniu.

The following two tabs change content below.