Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Nowy Range Rover sport (za ile?)

Nowy Range Rover Sport

Już wiadomo, ile będzie kosztował najnowszy model Range Rover Sport. Według informacji przekazanych przez polski oddział Land Rovera, cena jego najtańszej wersji ma zamykać się w kwocie 319 900zł. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że nowy, sportowy Range Rover jest większy i lepiej wyposażony od poprzedników. Jeśli chodzi o długość, to zaprezentowany w marcu model przebija o 62 mm wcześniejszy pojazd tej marki, a pod względem szerokości, przebija poprzednika o 55 mm. Mimo tego, waży tylko 420 kg.

Dzięki zmianie gabarytów Range Rovera, zwiększyła się też wewnętrzna przestrzeń, z jakiej mogą korzystać jego użytkownicy. Sprawia to, że łatwiej i wygodniej trzyma się nogi siedząc na fotelach pasażerów. Co więcej, w najnowszym modelu znajduje się dodatkowy, trzeci rząd siedzeń. Ze względu na niewielką wagę, mimo sporych rozmiarów, auto jest bardzo zwinne, co dodatkowo ułatwia jego prowadzenie.

Przestronność czy mniejszy tonaż to nie jedyne parametry wpływające na zwiększenie komfortu jazdy nowym Range Roverem. Wygodę zapewni nam również nowe zawieszenie czy zmodyfikowany układ kierowniczy. Zmiany zostały tak dobrane, by przełożyły się na wzrost maksymalnej szybkości osiąganej przez nowy model. Powoduje to, że Range Rover Sport będzie najszybszym, a zarazem najbardziej zwinnym samochodem wyprodukowanym przez tę markę.

Warto również zauważyć, że Range Rover Sport wystąpi w dwóch, nieco różniących się od siebie wersjach. W zależności od indywidualnych preferencji, będzie można wybrać pojazd z silnikiem 3-litrowym, bądź 5-litrowym. Pierwszy z nich (V6) ma moc 340 koni mechanicznych, natomiast drugi (V8) liczy sobie 510 koni mechanicznych. Przygotowano również wersje z silnikami wysokoprężnymi: SDV6 (292 konie mechaniczne) albo TDV6 (258 koni mechanicznych).

Najdroższą wersją nowego Range Rovera Sport będzie benzynowe 5.0 V8 Petrol S/C Autobiography Dynamic. Jego cena ma sięgać 529 900zł. Wśród pojazdów z silnikiem wysokoprężnym najwięcej zapłacimy za 3.0 SDV6 Autobiography Dynamic, który kosztuje 474 900zł. Przeciętne ceny wahają się natomiast w granicach 320-460 tysięcy złotych. Przy każdym rodzaju silnika auta wyposażone są w automatyczną, 8-biegową skrzynię od ZF. Zakres dostępnych akcesoriów do najnowszych modeli Range Rovera jest tak szeroki, że każdy będzie mógł dostosować konkretny pojazd do własnych potrzeb, wybierając określone felgi, chlapacze, dekle czy bagażniki.

The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.