OnLive już działa

Marzysz o grach z supergrafiką, ale nie chcesz wydawać fortuny na kupowanie wciąż nowego sprzętu? OnLive jest idealnym rozwiązaniem.

Jeżeli jeszcze nie wiesz co to jest, kilka słów wyjaśnienia. W 2009 roku zapowiedziano rewolucyjną technologię udostępniania gier online. Miały one być uruchamiane na serwerach, a obraz za pomocą strumieniowego przekazywania danych (streaming) miał trafiać na ekran docelowego urządzenia. W praktyce oznaczało to, że do grania wystarczyłby ekran podłączony do internetu. Wielu sceptycznie podeszło do tych rewelacji, jednak twórcy systemu dopieli swego – w czerwcu tego roku w Stanach Zjednoczonych usługa została udostępniona użytkownikom.

Już na starcie platforma daje możliwość pobawienia się wszystkimi najważniejszymi hitami elektronicznej rozrywki. Możemy zagrać w tytuły takie jak Borderlands, Mass Effect 2 czy Splinter Cell: Conviction.

Usługa ma też umożliwić granie w najwyższych detalach na przenośnym sprzęcie. Poniżej filmik prezentujący jej sprzężenie z tabletem iPad:

The following two tabs change content below.