Zmiany w podatku VAT

biznes

s_falkow (Flickr)

Ministerstwo Finansów szykuje spore zmiany w rozliczaniu podatku VAT. Zostaną uproszczone zasady, jednak czas na zapłatę podatku będzie dużo mniej elastyczny.

Obecnie płatnik podatku po sprzedaniu towaru może wystawić fakturę od razu, ale może też odłożyć jej wystawienie i zapłacić podatek później. Po wprowadzeniu przygotowanych przez resort finansów zmian, przedsiębiorca będzie zobowiązany do uiszczenia podatku w miesiącu następującym po tym, w którym doszło do transakcji.

Ze zmian w podatku VAT zadowoleni są przedsiębiorcy zrzeszeni w PKPP Lewiatan, gdyż uwzględniają one rekomendacje ich rady podatkowej, wskazujące główne ograniczenia dla biznesu.

Wzrośnie również z 10 do 20 zł wartość gadżetów przekazywanych przez przedsiębiorców swoim odbiorcom, które nie będą musiały być ewidencjonowane, co w dużym stopniu uprości działanie firm organizujących różnego typu promocje.

Nowe zasady rozliczania VAT-u, tak jak każde zmiany, w początkowym okresie mogą wywołać sporo zamieszania. Zmuszą także księgowych do zakupienia zmodyfikowanego oprogramowania.

[źródło: rp.pl]

The following two tabs change content below.