Tanie tablety z Tegra 3

NVIDIA strategia Kai

Tablety tanieją i wygląda na to, że już niebawem w cenie budżetowego sprzętu będziemy mogli nabyć „dachówkę” z porządną konfiguracją. NVIDIA zaprezentowała strategię Kai, dzięki której na rynku mają pojawić się tablety z czterordzeniowymi procesorami, kosztujące poniżej 200 dolarów.

Już na targach CES 2012 NVIDIA, we współpracy z ASUSEM, pokazała bardzo interesujący tablet MeMo 370T. Model ten wyposażony był w czterordzeniowy procesor i miał kosztować 249$. Później pojawiły się plotki, iż MeMo ma być sprzedawany jako Google Nexus. Niezależnie od tego, co się będzie działo z tym sprzętem, NVIDIA nie ustaje w wysiłkach obniżenia cen mocnych tabletów.

Strategia Kai jest albo zbiorem wytycznych, albo referencyjnym modelem tabletu mającym stać się wzorem dla producentów (lub tym i tym). Celem jest umożliwienie masowej produkcji tabletów wyposażonych w czterordzeniowy procesor, kosztujących poniżej 200 dolarów. Osiągnięte to będzie dzięki zastosowaniu bardziej ekonomicznych komponentów i obniżeniu zapotrzebowania urządzenia na energię, na co pozwolą rozwiązania zastosowane w Tegra 3.