BlackPad – tablet z Research in Motion

Kanadyjska firma Research in Motion, produkująca znany smarfon BlackBerry, najprawdopodobniej zamierza wprowadzić na rynek swój tablet.

Pogłoski zostały uzyskane przez serwis Bloomberg i mają pochodzić z dwóch niezależnych źrodeł. Poza tym internauci donoszą, że firma w ostatnim czasie nabyła domenę BlackPad.com. Stąd też domysły odnośnie nazwy urządzenia. Póki co RIM nie dementuje ani nie potwierdza pogłosek. Jednak plotki mogą być dosyć prawdopodobne. Apple udowodnił, że ten segment rynku ma bardzo duży potencjał i w chwili obecnej wielu producentów próbuje zdobyć w nim swój udział.

Z przecieków wynika, że sprzęt Kanadyjczyków będzie miał ekran o przekątnej 9,7 cala, zaś wymiary obudowy będą niemal identyczne jak iPada. Urządzenie oczywiście będzie miało Wi-Fi oraz Bluetooth. Poza tym producent wyposaży je w dwie kamery służące do przeprowadzania wideokonferencji Interesujące są spekulacja na temat fizycznej klawiatury. Flagowy produkt RIM, czyli BlackBerry, posiada ją i jest to jego charakterystyczna cecha. Jednak zaopatrzenie tabletu w taką funkcjonalność byłoby, delikatnie mówiąc, bardzo dziwnym zagraniem. Cena BlackPada będzie ustawiona na poziomie analogicznym z ceną iPada – podstawowy model kupimy za 499 dolarów.

The following two tabs change content below.