Facebook uruchamia konta email

Facebook wykonuje kolejny krok na drodze do uniwersalności – do pakietu oferowanych usług zamierza dodać skrzynkę email. Tym samym rozpoczyna oficjalną wojnę z Google.

Nowej usłudzie FB ma przyświecać idea wszechstronności. Ma ona w sobie połączyć email, sms i komunikator, a przy tym twórcy zapowiadają, że będzie dostępna na wielu urządzeniach, także mobilnych. Wszyscy chętni będą mogli stworzyć sobie konto @facebook.com. Przy czym przedstawiciele serwisu podkreślają, iż nie będzie to email w klasycznym rozumieniu tego słowa. Nie będzie tam chociażby tradycyjnych pół z adresatami, poza tym kluczowa będzie treść wiadomości, a nie jej format. Oznacza to, że jeśli jedna osoba wyśle maila, druga będzie go mogła odebrać w dowolnej, preferowanej przez siebie formie, chociażby jako sms.

Zuckerberg zapytany o to, czy szykuje pogromcę Gmaila, odparł, iż nie sądzi, aby były to konkurencyjne rozwiązania. Szczególnie w początkowym okresie, gdy @facebook.com będzie dopiero testowane i użytkownicy będą zapoznawać się z jego specyfiką oraz nowymi funkcjonalnościami. Nie dziwi jednak ostatnia decyzja Google, który zablokował FB dostęp do list znajomych zgromadzonych na kontach Gmail. Stało się oczywiste, że te dwie firmy coraz bardziej ze sobą konkurują.

The following two tabs change content below.