Magnezem opanujesz stres

Dzienna dawka magnezu dla kobiet to 300 mg, a dla mężczyzn 370 mg. Stresująca praca, mało ruchu i wypijane litry kawy prowadzą do wypłukiwania tego pierwiastka z organizmu.

Winę za braki magnezu ponosimy my sami. raczymu się kawą, mocną herbatą, alkoholem, zbyt tłustymi potrawami – często z fast foodów i za dużą ilością cukru w diecie. Prowadzimy niezdrowy tryb życia – mało ruchu na świeżym powietrzu i nieprzemyślane, ciągłe odchudzanie. A to sieje spustoszenie w naszym organizmie, który przestaje normalnie funkcjonować. Dodatkowo często bagatelizujemy pierwsze objawy, a gdy zrozumiemy już, że coś jest nie tak – bywa za późno.

Zaniedbania prowadzące do stanu niedoboru magnezu w organizmie mają wyjątkowo niekorzystke konsekwenje. Wystarczy wymienić:

– depresję, stany lękowe, drażliwość

– zaburzenia koncentracji, rozproszenie, trudności z zapamiętywaniem

– problemy ze snem przeradzające się w chroniczną bezsenność

– drganie mięśni, skurcze kończyn

– uczucie zmęczenia, osłabienie, utaty równowagi

Szczególnie podatne na deficyt magnezu są kobiety w ciąży, osoby żyjące w ciągłym napięciu emocjonalnym, pracujący fizycznie i dzieci. Poziom tego pierwiastaka można określić już na podstawie próbki krwi. To proste, szybkie badanie. Warto je więc wykonać.