Na Targi Dobrych Praktyk CSR przynieś elektrośmieci (informacja prasowa)

Przyjdź na Targi Dobrych Praktyk CSR i weź ze sobą elektrośmieci!

Społeczna odpowiedzialność dotyczy nie tylko przedsiębiorstw, ale każdy z nas może działać odpowiedzialnie w stosunku do środowiska, w którym żyje. Już wkrótce, 20 października podczas Targów Dobrych Praktyk CSR, każdy kto jest świadomym konsumentem, będzie mógł przynieść zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, tak, aby został on poddany właściwemu recyklingowi.

O odpowiedzialnej postawie w stosunku do otoczenia, w którym żyjemy powinny pamiętać zarówno firmy jak i każdy z nas. Okazja do zaprezentowania swojej świadomej w stosunku do środowiska postawy pojawi się już wkrótce w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego podczas organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu Targów Dobrych Praktyk CSR, gdzie odbędzie się zbiórka elektrośmieci.

Elektrośmieci to nic innego jak zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – świetlówki, baterie, telewizory, lodówki, elektronarzędzia. Każde zepsute żelazko, komputer czy telefon nie poddane recyklingowi staje się zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, zwierząt oraz roślin. Występujące w elektronarzędziach (zwłaszcza tych starszej generacji) włókna azbestu, oleje, rtęć czy ołów to jedne z najgroźniejszych substancji zaburzających prawidłowe funkcjonowanie środowiska naturalnego. Prawie każdą z tych groźnych substancji można odzyskać dzięki recyklingowi. Przynosząc więc bezużyteczny sprzęt na targi można zrobić choć jeden krok w stronę ochrony otaczającej nas przyrody.

Uczestnicy Targów będą mogli wziąć również udział w seminariach prowadzonych przez ekspertów społecznej odpowiedzialności biznesu na temat: odpowiedzialnej utylizacji i recyklingu, odpowiedzialnego pozyskiwania zasobów naturalnych, odpowiedzialnej konsumpcji oraz zrównoważonych inwestycji infrastrukturalnych.
Gościem specjalnym Targów Dobrych Praktyk CSR będzie John Grant – światowy autorytet w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu, ekspert w zakresie zrównoważonego marketingu oraz autor książki „The Green Marketing Manifesto”, docenionej nie tylko za wartość merytoryczną, ale również za produkcję z najwyższą dbałością o poszanowanie środowiska naturalnego. Najnowsza książka jego autorstwa, zatytułowana „Co-opportunity„, dotyczy Zrównoważonego Rozwoju 2.0 (Sustainability 2.0). Grant wygłosi otwarty wykład pt. „Green marketing and sustainable innovation”, który odbędzie się w języku angielskim.

The following two tabs change content below.