Nowy lider wśród portali? Wirtualna Polska

Grupa Wirtualna Polska

Wirtualna Polska została przejęta przez Grupę o2. Zakup ma zostać sfinansowany przez Fundusz Innova Capital, który korzysta z usług spółki European Media Holding S.à r.l. Portal wyceniono na 375 milionów złotych. Według zamierzeń, połączone serwisy mają rozpocząć działalność pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Przypuszcza się, że stworzony w ten sposób portal stanie się wkrótce największym serwisem w naszym kraju.

Analitycy szacują, że liczba użytkowników Grupy Wirtualna Polska może przekroczyć nawet liczbę internautów korzystających ze słynnego serwisu Facebook. Dotychczasowe obliczenia zakładają, że łączna grupa użytkowników przekroczy 15 milionów osób. Jeżeli prognozy się potwierdzą, to będzie to oznaczało, że w polskiej sieci, pod względem liczby użytkowników, Wirtualną Polskę wyprzedzi tylko Grupa Allegro oraz Grupa Google.

Szacunki dotyczące przyszłej liczby użytkowników połączonych portali wp.pl oraz o2.pl przeprowadził portal interaktywnie.com. Na podstawie dotychczasowych danych, według których Wirtualna Polska plasowała się na 6. pozycji w zestawieniu polskich portali o największej liczbie użytkowników, udało się wyliczyć, że po przyłączeniu się do o2.pl, które znajdowało się na miejscu 10. tego rankingu, razem zajmą one trzecią lub czwartą lokatę na tej liście. Eksperci zauważają jednocześnie, że połączenie obu portali jest rzeczywiście dobrym rozwiązaniem, ponieważ ich treści są do siebie zbliżone i świetnie będą się mogły uzupełniać. Da to rzeczywiście ciekawy serwis, w którym z pewnością znajdą się wszystkie informacje, jakie tylko mogłyby zainteresować polskich internautów.

Poza dostarczaniem informacji i rozrywki swoim użytkownikom, Grupa Wirtualna Polska chce także umocnić pozycję lidera, jeśli chodzi o pocztę elektroniczną w naszym kraju. Zarządzający serwisami zapowiadają również, że w przyszłości będą chcieli poszerzyć ofertę i postarają się znaleźć dodatkowe obszary, na których mogłaby działać Grupa Wirtualna Polska. Nie ukrywają też, że będą chcieli doprowadzać do dalszych przejęć, wciąż rozbudowując portal i być może wcielając do niego inne serwisy. Wspominają, że być może będą to portale nie tylko polskie, ale także zagraniczne. Takie działania mogłyby sprawić, że Grupa Wirtualna Polska stałaby się jednym z większych i ważniejszych portali w skali europejskiej.

The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.