Pentagram wypuszcza nowe tablety

Pentagram TAB 8.0

Budżetowe tablety, czyli sprzęt o niezbyt mocnych parametrach, ale i niezbyt wygórowanej cenie, okazały się strzałem w dziesiątkę. Coraz więcej producentów wprowadza do swojej oferty tego typu urządzenia. Już  w kwietniu do walki o klientów przyłączy się Pentagram. Firma szykuje aż 3 nowe modele.

Dwa z nich będą wyposażone w 7-calowe ekrany, trzeci model zaś w 8-calową matrycę. Słabszy tablet z matrycą 7 cali będzie wyposażony w 512MB RAM-u. Bardziej interesująco prezentują się dwa pozostałe modele, Pentagram TAB 7.0 i 8.0. Obydwa posiadają po 1GB pamięci RAM, 8GB pamięci flash, procesory Allwiner Tech A10 pracujące z prędkością do 1,2 GHz oraz generujący trójwymiarową grafikę układ MALI 400-MP. TAB 7.0 wyświetli obraz w rozdzielczości 800×480, a TAB 8.0 w rozdzielczości 1024×768. Na wszystkich wymienionych urządzeniach producent zainstaluje system operacyjny Android ICS w wersji 4.0.3.

Na swojej stronie Pentagram nie podaje cen produktów, ale w chwili pisania tego artykułu udało mi się znaleźć jeden sklep, który oferuje Pentagrama TAB 8.0 w przedsprzedaży w cenie 899 zł.

The following two tabs change content below.