Pixel Qi szykuje konkurencję dla Retiny

Pixel Qi logo

Pixel Qi podjął rękawicę rzuconą konkurentom przez Apple’a – firma już niebawem skończy prace nad nowym ekranem, który ma zdeklasować Retinę. Parametry będą podobne, oprócz poboru energii, który w niektórych warunkach będzie nawet ośmiokrotnie niższy.

Informacja pojawiła się na blogu Pixel Qi. Autorka, Mary Lou Jepsen, przyznaje, że są zachwyceni nowym ekranem Apple’a, jednak też bardzo niepokoją ich raporty użytkowników skarżących się na problemy ze zbyt wysoką temperaturą oraz duży pobór energii. Wyśrubowane parametry zrobiły swoje – Retina jest odpowiedzialna nawet za 90% wykorzystania baterii w nowym iPadzie. Jepsen zapowiedziała, że jej firma rozwiązała ten problem.

Zgodnie z zapewnieniami, nowy ekran Pixel Qi będzie miał parametry porównywalne z Retiną (rozdzielczość, kontrast, nasycenie, kąty widzenia będą zbliżone), jednak pobór energii będzie dużo niższy. Ma to otworzyć drogę do konstruowania jeszcze lżejszych tabletów i smartfonów, które będzie można bez problemu używać nawet w silnym słonecznym świetle.

Porównaniu poboru energii przez Retinę i ekrany Pixel Qi w różnych warunkach zostało przedstawione na poniższym wykresie:

Pixel Qi vs Retina

z pixelqi.com

The following two tabs change content below.