Tablet Google w rankingu wydajności

Tablet Google test wydajności

Trzeba przyznać, że w tablecie Google’a równie interesująca, co specyfikacja techniczna, jest panująca wokół niego atmosfera. O jego pojawieniu się na rynku wiadomo od dawna. O tym „kiedy, jak i za ile” krążą tylko plotki. Do sieci trafił kolejny „przeciek”. Tym razem Google Nexus 7 znalazł się w rankingu wydajności tabletów.

Ranking został opublikowany na stronie rightware.com. Nie byłoby w nim nic zaskakującego, gdyby na 11 pozycji nie znalazł się… tablet Google. Enigmatyczne urządzenie figuruje pod nazwą Google Asus Nexus 7. Po najechaniu kursorem na zajmowane przez nie pole, ukazuje się nam specyfikacja techniczna:

  • CPU Nvidia Tegra 3 quad-core 1.3 GHz Cortex A9
  • GPU Nvidia ULP GeForce
  • Resolution 768×1280

 

Jeśli dane te są prawdziwe, potwierdzają się dotychczasowe informacje na temat tabletu Google’a oraz okazuje się, że jednak ostatecznie producentem będzie Asus a nie Samsung. Chociaż niektórzy internauci spekulują, iż pozostawienie nazwy producenta w nazwie tabletu sugeruje, że być może Google będzie opatrywał swoją marką także urządzenia innych firm.

Trzeba przyznać, iż polityka informacyjna odnośnie tabletu Google’a jest bardzo zagadkowa. Opiera się na przeciekach, pojawiających się w różnych, często niespodziewanych miejscach w sieci. Prawdopodobnie, o ile przecieki te są autentyczne, gigant z Mountain View próbuje wytworzyć wokół swojego produktu jeszcze przed premierą jak najwięcej szumu.

Dla tych, którzy mają już dosyć czekania na tablet Google Asus Nexus 7 mamy dobrą informację – w dniach 27-29 czerwca odbędzie się konferencja Google I/O, na której być może niecierpliwie wyczekiwane urządzenie zostanie oficjalnie zaprezentowane światu.

[źródło: tabletowo.pl, rightware.com]

The following two tabs change content below.