Co wiemy o nowym Xboxie?

xbox 720 - plotki

Xbox 360 sprzedaje się świetnie, mimo to nieubłaganie nadchodzi koniec jego ery. Microsoft szykuje nową konsolę – Xbox 720 przyciąga coraz więcej uwagi. Co o nim wiadomo?

Sieć uwielbia plotki i to głównie na nich opierają się spekulacje co do  danych technicznych i innych cech konsol nowej generacji. Co jakiś czas pojawiają się nowe „wycieki” (pewnie kontrolowane…) z porcją danych elektryzujących każdego miłośnika gier. Obecnie na temat Xboxa 720 wiemy już całkiem sporo. Oczywiście wszystkie wiadomości nie pochodzą z oficjalnych źródeł, więc mogą okazać się nieprawdziwe. Jednak jest spora szansa, iż zawierają w sobie przynajmniej „ziarno prawdy”.

Co wiemy o nowym Xboxie:

  • wyposażony będzie w czytnik Blu-ray
  • sercem konsoli będzie 8-rdzeniowy procesor AMD, taktowany prędkością 1,6 GHz (tutaj informacje są sprzeczne, bo trafiłem też na inne dane: 4 rdzenie i 2 GHz)
  • grafikę wygeneruje Radeon HD z rdzeniem graficznym pracującym z prędkością 800 MHz
  • Kinect 2 będzie miał wbudowany procesor
  • nowa konsola Microsoftu będzie dostępna w sprzedaży już w wakacje 2013 roku – za 299 dolarów kupimy wersję z Kinectem 2

Wygląda to słodko. Niestety na koniec do tej beczki miodu dorzucę szczyptę, albo nawet dwie, dziegciu: konsola ma być zabezpieczona przed używanymi grami (Microsoft od dłuższego czasu szykuje się do zlikwidowania wtórnego rynku gier) i nie będzie kompatybilna wstecz (tj. nie pogramy na niej w tytuły z Xboxa 360).

The following two tabs change content below.