Nowy GoClever – niedrogi, z GPS i TV

 

nowy tablet goclever z gps i tv

goclever.com

Tanie tablety są dobre, bo są dobre i tanie. Niektóre zaś posiadają więcej zalet, np. nowy tablet GoClever może się pochwalić modułem GPS oraz tunerem telewizyjnym.

Pod mało chwytliwą nazwą TAB T76GPSTV kryje się nowy produkt polskiej firmy GoClever. To 7-calowy tablet dostępny w cenie 499 złotych. Oferta wygląda dosyć standardowo. Czym może nas zaskoczyć ten sprzęt? Jego sercem jest procesor  Cortex A5 taktowany zegarem 1 GHz, do tego niezbyt imponująca ilość RAM-u, bo zaledwie 512 MB oraz układ graficzny Mali-400. Konfiguracja nie powala na kolana i za te pieniądze znajdziemy mnóstwo porównywalnych tabletów lub nawet trochę mocniejszych. Jednak TAB T76GPSTV ma asa w rękawie.

Najwyraźniej GoClever uważnie wsłuchuje się w głosy z rynku i odpowiada na potrzeby klientów. Nowy tablet jest wyposażony w moduł GPS, na którego brak narzeka tak wielu użytkowników innych budżetowych „dachówek”. To nie wszystko – TAB T76GPSTV ma jeszcze jedno niestandardowe rozwiązanie. Jest nim tuner TV, dzięki któremu na sprzęcie tym użytkownik może oglądać programy nadawane w systemie cyfrowej telewizji naziemnej.

GoClever TAB T76GPSTV wydaje się sprofilowany pod kierowców. Doskonale sprawdzi się jako towarzysz długiej podróży – pokaże drogę, umili czas wyświetlając ulubiony film lub program. To nie wszystko. Producent sugeruje jego zastosowanie jako wideorejestratora podróży (2 Mpix kamera i slot kart microSD dadzą nam gwarancję, że w przypadku stłuczki będziemy dysponowali nagraniem pozwalającym rozstrzygnąć sporne kwestie).

Nowy tablet GoClever co prawda nie powala parametrami, jednak jest fajnie skonfigurowanym sprzętem. Biorąc pod uwagę niewygórowaną cenę, ma sporą szansę sprawdzić się jako dobry przyjaciel każdego kierowcy.