Asus Eee Pad Transformer już w sprzedaży

Rynek mobilnych komputerów wciąż się rozwija. Po rewolucji netbooków i tabletów nadszedł czas na połączenie tych dwóch rozwiązań. Asus Eee Pad Transformer to twór z takiego pogranicza.

Pod nazwą Eee Pad Transformer kryją się dwa moduły, które można połączyć w jedno urządzenie. Podstawa to tablet wyposażony w ekran dotykowy multi-touch o przekątnej 10,2 cala i rozdzielczości 1280×800. Sercem urządzenia jest układ NVIDIA Tegra 2, który pozwala na odpalanie gier oraz odtwarzanie filmów nawet w rozdzielczości 1080p. Całością zawiaduje system operacyjny Android 3.0 Honeycomb. Do tego dochodzą dwie kamery (5 i 1,2 Mpix), czytnik kart SD oraz twardy dysk o pojemności, zależnie od wersji, 16, 32 lub 64 GB oraz 1GB pamięci DDR2. Do tego momentu brzmi to jak opis całkiem niezłego tabletu, jednak niczego więcej. Nowatorskość konstrukcji tkwi w czym innym.

Tablet będzie wyposażony w zewnętrzną klawiaturę QWERTY. Po podłączeniu do niej cały zestaw zamieni się w netbooka, co może być przydatne w przypadku potrzeby edytowania większego tekstu (klawiatura ekranowa nie jest jednak zbyt komfortowym rozwiązaniem w takich sytuacjach). Do tego przystawka pełni też rolę stacji dokującej. Co więcej – po podłączeniu do niej „czas życia” na baterii wydłuży się nawet do 16 godzin.

Cena zestawu to 600 dolarów, z czego 100 przypada na zewnętrzną klawiaturę.

The following two tabs change content below.