Będzie „jesienna ofensywa” PiS-u

Jesienna ofensywa PiS-u

Prawo i Sprawiedliwość szykuje zmianę swojego wizerunku. W czasie „jesiennej ofensywy” partia skupi się na gospodarce, w cień usuwając spory ideologiczne.

Jarosław Kaczyński zdecydował się wycofać Antoniego Macierewicza do drugiego szeregu, a na pierwszy plan wysunąć konkretne rozwiązania związane z gospodarką i administracją. Już pod koniec sierpnia partia ma zaprezentować pakiet ustaw i proponowanych zmian, będących odpowiedzią na najistotniejsze problemy.

PiS planuje m.in. likwidację Ministerstwa Skarbu Państwa, z tego względu, że resort spełnił już swoje zadanie. Zarząd nad dotychczas nie sprywatyzowanymi spółkami zostałby przekazany ministerstwom związanym z zakresem działalności tych spółek. Partia proponuje też powołanie Ministerstwa Energetyki i Klimatu, którego zadania obejmowałyby dbanie o bezpieczeństwo energetyczne Polski. W tym zakresie mieściłyby się chociażby sprawy związane z gazem  łupkowym.

Partia Jarosława Kaczyńskiego przygotowała także odpowiedź na ostatnie skandale związane z nepotyzmem. PiS zaproponuje utworzenie „rejestru krewnych”, który obligowałby członków władz państwowych do publikowania informacji o tym, kto z ich krewnych zasiada na państwowym stanowisku, w tym w zarządach spółek Skarbu Państwa.

PiS swój program zamierza przedstawiać w formie happeningów i prezentacji. Wszystko wskazuje na to, że partia zamierza się przesunąć w stronę politycznego centrum.

[źródło: rp.pl]

The following two tabs change content below.