Kaczyński apeluje o aktywność polityczną

Jarosław Kaczyński

DrabikPany (Flickr)

W wywiadzie udzielonym dla „Gazety Polskiej Codziennie” zaapelował do czytelników o zaangażowanie w politykę.

Prezes PiS-u uważa, iż od 1989 wmawia się ludziom, że polityka to zło, a partie polityczne to sitwy. Efektem jest zniechęcenie obywateli i spadek zainteresowania sprawami państwa. Kaczyński wraz z Prawem i Sprawiedliwością chcą zmobilizować ludzi do większego zaangażowania w wybory, w tym w kontrolę ich prawidłowego przebiegu.

Jednocześnie Kaczyński dementuje pogłoski o swoim zamiarze wycofania się z polityki. Jest wręcz odwrotnie – nie zamierza ani na chwilę rezygnować z walki i planuje wielką ofensywę. Jej celem jest zdobycie władzy przez PiS. W najbliższym czasie partia zamierza m.in. złożyć wniosek o wotum nieufności dla rządu Tuska. Kaczyński zaznacza, że warunkiem wcześniejszych wyborów byłaby eskalacja negatywnych nastrojów społecznych, skutkujących drastycznym spadkiem poparcia dla partii rządzących.

Kaczyński wyjaśnił, że jego mniejsza w ostatnim czasie aktywność polityczna wynikała z choroby matki. Polityk deklaruje, iż dbał o to, aby miała najlepszą opiekę i towarzyszył jej w ostatnich chwilach.

The following two tabs change content below.