Microsoft Comfort Curve Keyboard 3000 (Informacja prasowa)

Microsoft Comfort Curve Keyboard 3000, to najnowsza klawiatura firmy Microsoft o ergonomicznym kształcie, zapewniającym wygodną i naturalną pozycję dla nadgarstków.

Wyprofilowany design jest efektem trwających trzy lata badań i testów,
w trakcie których oceniano, za pomocą specjalnych czujników, w jaki sposób podczas pisania układają się dłonie, nadgarstki i przedramiona użytkowników. Rezultatem testów jest właśnie nowatorski design Microsoft Comfort Curve 3000.

Wyprofilowana i wygięta w łuk klawiatura charakteryzuje się wybrzuszeniem pod kątem 6 stopni, a zatem w najbardziej naturalnej dla nadgarstków pozycji. Zapewnia to komfort, nawet podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze. Seria Comfort Curve Microsoftu, dzięki tym walorom zdobyła ogromną popularność – na świecie sprzedano już ponad 10 milionów egzemplarzy klawiatur z tej linii. Zmieniając kształt klawiatury, Microsoft zadbał, aby przyszli użytkownicy nie mieli problemów z koniecznością przystosowywania się do zmienionego układu klawiszy – w Comfort Curve 3000 mają one tradycyjny kształt i rozmieszczenie.

Klawiatura Microsoft Comfort Curve 3000 to nie tylko wygoda, ale i elegancja. Jej powierzchnia pokryta jest połyskującą warstwą, podkreślającą nowoczesny wygląd urządzenia. Wąski kształt i niewielkie rozmiary sprawiają, że nie zajmuje dużo miejsca na biurku. Technologia przewodowa gwarantuje stabilne połączenie z komputerem, przy okazji eliminując problem wymiany baterii.

Rozwiązania i dodatki zastosowane w najnowszej klawiaturze firmy Microsoft:

  • Ergonomiczny, wyprofilowany kształt wygiętego łuku zapewnia naturalną pozycję nadgarstków

  • Standardowa wielkość i układ klawiszy pozwalają na intuicyjne korzystanie z klawiatury, zaraz po podłączeniu jej do komputera

  • Połyskująca powierzchnia i minimalistyczny design stanowią ozdobę każdego biurka, zajmując przy tym niewielką część powierzchni pracy

  • Technologia przewodowa pozwala cieszyć się niezakłóconą łącznością oraz na dobre zapomnieć o konieczności wymiany baterii

  • Klawisze multimedialne umożliwiają szybki dostęp do najpopularniejszych funkcji mediów, takich jak play, pauza, zmiana głośności

Klawiatura Comfort Curve 3000 będzie dostępna w sierpniu 2011 roku. Objęta zostanie trzyletnią, ograniczoną gwarancją producenta. Jej cena wyniesie ok. 59 PLN.

Comfort Curve 3000 jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Microsoft Windows 7®, Windows Vista®, Windows XP® i nie wymaga wcześniejszej instalacji oprogramowania.