Nowa funkcjonalność wyszukiwarki Google

Priorytetem dla Google jest ciągle usprawnianie procesu wyszukiwania. Dzisiaj gigant udostępnił kolejną funkcję, dzięki której wyszukiwanie będzie jeszcze szybsze.

Jeszcze niedawno Google Instant, czyli przewidywanie zapytania już podczas wpisywania haseł, a teraz Google Previews, czyli Podgląd strony z już z pozycji wyszukiwarki. Oszczędzamy czas, ponieważ dla sprawdzenia informacji nie trzeba już odpalać wybranej strony w nowym oknie. Można po prostu kliknąć w ikonę lupy powiększającej, która znajduje się obok wyniku wyszukiwania, a z prawej strony wyświetli się podgląd danej witryny.

Dzięki temu możliwe jest wyjątkowo sprawne porównywanie treści, jakie przedstawiają kolejne strony. Dodatkowo Google na podglądzie podświetla nam frazy, których akurat szukamy. Dzieki temu łatwiej odnaleźć to, co faktycznie nas interesuje, a odrzucić te strony, które nie zgadzają się z naszym celem. Funkcja umożliwia zobaczenie takiego wyglądu strony, jaki ukazałby się naszym oczom po przejściu do danej witryny.

To kolejne udogodnienie, jakie Google proponuje internautom. Użytkownik dostaje możliwość sprawniejszego poruszania się w sieci. Na razie jednak tylko ten stacjonarny. Chociaż Google przewiduje wprowadzenie tej funkcji także dla urządzeń mobilnych.