Sony zapowiedziało PlayStation 4

playstation 4

Zgodnie z przewidywaniami, podczas konferencji Sony w Nowym Jorku , pojawił się temat PlayStation 4. Niestety nie zaprezentowano sprzętu. Była jedynie zapowiedź.

A więc stało się! Konsole następnej generacji wychynęły z cienia. Po fali plotek na temat Xboxa 720, nadszedł czas na ruch konkurencji. Sony buńczucznie stwierdziło, iż ich konferencja przejdzie do historii jako jeden z najważniejszych momentów w dziejach elektronicznej rozrywki. Dlaczego? Ponieważ podczas tego spotkania powiedziano kilka słów o nowej konsoli PlayStation. Tak, tak, ja też jestem nieco rozczarowany – spodziewałem się prezentacji sprzętu, skończyło się na obietnicach.

O tyle dobrze, że obietnice te brzmią niezwykle interesująco. Sony określiło swoją nową konsolę jako peceta na sterydach. Sercem zabawki będzie procesor x86, jego pracę wspomagać będzie mocny układ graficzny (również pochodzący z PC-tów), który w razie potrzeby przejmie część obliczeń związanych z fizyką. Do tego PlayStation 4 będzie wyposażone w 8GB RAM-u GDDR5 oraz dysk twardy. Na konferencji zaprezentowano nowy kontroler, wyposażony w przycisk „Share” – Sony zdecydowanie zwiększy więc nacisk na aspekty społecznościowe. Poza tym w padzie znajdzie się panel dotykowy, głośniczek i czujnik optyczny. Interesująco brzmi też zapowiedź funkcji odbioru strumieniowanych gier, co oznacza, iż będziemy mogli grać w tytułu nie zapisane na naszym twardy dysku.

Dokładna data premiery Sony PlayStation 4 nie jest jeszcze znana, jednak firma zapowiedziała, że konsola pojawi się w sklepach w okresie świątecznym. Końcówka roku 2013 będzie więc czasem rzezi świnek-skarbonek.

The following two tabs change content below.