Telewizory 3D biją rekordy popularności!

Zainteresowanie telewizorami w ostatnim czasie nigdy nie było tak wielkie, jak teraz. Producenci nie nadążają z realizacją zamówień! A wszystko przez 3D!

Technologia 3D coraz bardziej przyciąga uwagę widzów. Rękę przyłożył do tego z pewnością James Cameron i jego „Avatar”. W ślad za nim podążają teraz wszystkie telewizje cyfrowe, które obiecują uruchomienie na swoich platformach kanałów wyłącznie w 3D.

A my lubimy nowinki technologiczne i tłumnie podążamy do sklepów w poszukiwaniach odpowiednio dostosowanych odbiorników! Zjawisko to przybrało jednak w ostatnim czasie na sile. Polacy co tydzień wydają średnio 5 mln złotych na telewizory przystosowane do odbioru obrazu w 3D. Biorąc pod uwagę fakt, że koszt jednego to ok. 10 tys. zł rachunek jest prosty.Nic więc dziwnego, że producenci nie nadążają z realizowaniem zamówień!

Obecnie zaspokajane jest około 50-60% zapotrzebowania. Ale nie wszystkie koncerny weszły już na rynek. Kiedy Sony, LG czy Sharp przedstawią swoją ofertę sytuacja ulegnie poprawie.