iPhone 5 już jest

iphone 5 - premiera

apple.com

W końcu w temacie Apple mogę napisać coś więcej, niż kolejną wzmiankę o sporach patentowych. Firma zaprezentowała nowego smartfona. iPhone 5 już jest.

Fani marki czekali na ten moment z niecierpliwością. Anty-fani pewnie też, szykując zestaw argumentów, dlaczego nowy iPhone nie jest tak fajny, jak się wydaje i dlaczego Samsung Galaxy S3 jest lepszy. Bez wnikania w te spory, zestaw suchych faktów.

Specyfikacja iPhone’a 5:

  • nowy smartfon Apple’a napędzany jest procesorem A6, który ma zaoferować, wg. zapewnień firmy, moc dwukrotnie większą od poprzednika, czyli czipa A5
  • ekran iPhone’a urósł do 4 cali; jest to oczywiście Retina, o rozdzielczości 1136×640 (326 ppi), współczynniku kontrastu 800:1 i jasności 500cd/m2
  • 2 kamerki: 8 MP oraz 1,2 MP do wideorozmów
  • obudowa z aluminium i szkła ma zaledwie 7,6 mm grubości
  • bateria ma pozwolić na 8 godzin rozmów w sieci 3G
Nie zważając na coraz mocniejszą pozycję Samsunga na rynku, Apple oczywiście liczy na kolejny spektakularny sukces. Część analityków spodziewa się, że ilość zamówień w przedsprzedaży przewyższy rekordy ustanowione przez model 4S. Interesujące są prognozy banku inwestycyjnego JP Morgan – zyski ze sprzedaży iPhone’a 5 mogą być tak duże, że w czwartym kwartale 2012 powiększą PKB Stanów Zjednoczonych nawet o pół punktu procentowego.

The following two tabs change content below.