Kurs na prawo jazdy przez internet

Już w lutym 2012 roku w życie wejdą nowe przepisy dotyczące kursów na prawo jazdy. Wiadomo, że ma być trudniej, ale i nowocześniej.

Oprócz tego, że teoretyczny egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy niż do tej pory, zmieni się także forma przygotowania do niego. Kursanci nie będą musieli już uczęszczać na zajęcia do szkoły nauki jazdy. Już w przyszłym roku będą mogli uczyć się teorii przez internet pod okiem wirtualnego instruktora. Oznacza to, że kursanci będą mogli uczyć się w swoim rytmie, kiedy tylko znajdą na to czas. O ile z internetowego szkolenia będzie mógł skorzystać każdy, nie każda szkoła będzie mogła umieścić wirtualne kursy w swojej ofercie. Przepisy w tym względzie są bardzo surowe.

Wykłady przez internet będą mogły prowadzić tylko te ośrodki szkolenia kierowców, które funkcjonują przynajmniej od 5 lat. Co więcej będą musiały mieć uprawnienia do kształcenia we wszystkich kategoriach – A, B, C i D oraz w ich posiadaniu będą musiały być pojazdy odpowiadające każdej kategorii. Nawet jeśli oferują szkolenia tylko w zakresie jednej kategorii. Oznacza to, że szkoły prowadzące kursy tylko uprawniające do posiadania kategorii B  w garażu będą musiały mieć zarówno samochód osobowy, jak motocykl i autobus. Do tego ośrodki szkoleniowe będą musiały w swojej siedzibie dysponować salą wykładową i biuro.

Choć ustawa jest już niemal gotowa, na takie przepisy nie chcą zgodzić się szkoleniowcy. W ich opinii, nowe prawo faworyzowało będzie duże firmy, jednocześnie spychało na margines małe szkoły, które przez brak nowoczesnych rozwiązań stracą zainteresowanie klientów. Chcą udowodnić, że nowe regulacje są niezgodne z zasadami zdrowej konkurencji.