LG Optimus G – ultramocny smartfon

smartfon lg optimus g

Konflikt między Apple i Samsungiem trwa, tymczasem inni konkurenci nie śpią. LG szykuje mocne uderzenie – smartfon Optimus G z czterordzeniowym procesorem.

LG Optimus G wzbudza dużo emocji w sieci. Podana przez firmę specyfikacja urządzenia wygląda bardzo interesująco:

  • czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 taktowany zegarem 1,5 GHz
  • układ graficzny Adreno 320
  • 2 GB RAM-u (!)
  • dwa aparaty: z przodu 13 Mpix, z tyłu 1,3 Mpix
  • 4G LTE
  • ekran IPS+ o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości True HD (1280×768 pikseli), o proporcjach 15:9
  • bateria 2100 mAh

Urządzenie będzie chodziło na Androidzie 4.0 ICS. Premiera w Korei już w przyszłym tygodniu.

Jak widać, LG przyłożyło się do sprawy i szykuje sprzęt, który może zagrozić iPadowi 5. Jednak imponująca wyliczanka powyżej to nie wszystko, co ma do zaoferowania Optimus G. Urządzenie, mimo baterii o tak dużej pojemności, będzie miało zaledwie 8,45mm grubości. Możliwe jest to dzięki opracowaniu przez firmę nowej generacji akumulatorów, wydajniejszych nawet o 60% od dotychczas stosowanych. Nowością będzie też ekran wykonany w technologii IPS+ – będzie zużywał nawet 70% mniej energii niż ekrany AMOLED, osiągając jasność na poziomie 470 nitów. Do tego dochodzi również innowacyjna warstwa dotykowa, bardzo czuła i o grubości zredukowanej o ok. 1/3 w porównaniu z obecnymi technologiami.

Optimus G zapowiada się na technologiczny majstersztyk. Pod względem estetycznym też będzie zachwycał, czego można się było spodziewać po LG: minimalistyczne wzornictwo, szkło, wysokiej jakości materiały, a do tego niemal cały przedni panel zajęty przez ekran (ramka ma mieć zaledwie 3mm grubości).

The following two tabs change content below.