Współlokatorski serwis społecznościowy

Serwisy społecznościowe skupiają miliony użytkowników z całego świata. To wirtualne miejsce spotkań znajomych, wymiany informacji i poglądów. Mogą też znacznie ułatwiać życie.

Z myślą o małych grupach użytkowników powstaje coraz więcej portali „mikrospołecznościowych”. EasyRoomIn to serwis przygotowany z myślą o współlokatorach wynajmujących razem mieszkanie. Funkcjonalności, w jakie jest wyposażony mogą pomóc we wspólnym mieszaniu. Szczególnie, jeśli pod jednym dachem żyją zupełnie obce sobie osoby i nie mają wypracowanej jeszcze dobrej metody komunikacji.

Wtedy, nawet nie wychodząc z pokoju, wszystkie sprawy mogą załatwić za pomocą internetowego narzędzia. Podzielić obowiązki domowe, zapłacić rachunki czy informować się o ważnych dla wszystkich lokatorów sprawach.

Póki co EasyRoomIn dostępny jest tylko po angielsku, są jednak szanse na wzbogacenie portalu, ponieważ budzi on coraz większe zainteresowanie użytkowników spoza Stanów Zjednoczonych – według serwisu internauci z USA stanowią tylko 40 procent wszystkich użytkowników.