Po raz ósmy Warszawa przeobrazi się w Japonię

Warszawa w październiku bardziej będzie przypominała miasto japońskie niż polskie. Wszystko za sprawą Japońskiego Października, który już po raz ósmy został zorganizowany w stolicy.

Impreza ma na celu przybliżenie mieszkańcom piękna kultury japońskiej. Za przebieg wydarzeń odpowiedzialne są dwie miłośniczki Japonii, które są zafascynowane kulturą tego azjatyckeigo kraju Halina Pacwa i Wieńczysława Sato. Dla mieszkańców Warszawy zaplanowały one szereg spotkań edukacyjnych i rozrywkowych. Kto marzy więc o podróży do Japonii, jej przedsmak może poczuć w Pałacu w Wilanowie.

Tegoroczny Japoński Październik rozpoczął się tym, co nieodłącznie kojarzy się z krajem kwitnącej wiśni. Organizatorki przybliżyły gościom sztukę układania kwiatów. Ikebana nie została jednak zaprezentowana wyłącznie mechanicznie. Mistrzowie ikebany swoje pokazy traktują bowiem raczej jako tworzenie dzieła sztuki. I tą sztuką chcieli zafascynować i zainspirować uczestników imprezy.

Ikebana to nie wszystko na co mogą liczyć miłośnicy kultury japońskiej. Do końca października będą oni mogli wziąć udział w szeregu innych imprez. Wśród nich zobaczyć będzie można m.in. pokaz współczesnego tańca japońskiego butoh, wziąć udział w warsztatach parzenia herbaty, wykładach teatrologów. Pod koniec miesiąca chętni będą mieli także okazję do obejrzenia na deskach teatralnych ludowych baśni japońskich.