Ruszyło Google Instant

Google Instant to prawdziwe udogodnienie dla użytkownika w kwestii wyszukiwania. Teraz wyniki podpowiadane są już w momencie wyszukiwania bez konieczności użycia klawisza „enter”.

Nowa funkcja działa błyskawicznie. Już po wpisaniu pierwszej litery w okno wyszukiwania, użytkownik dostaje najbardziej prawdobowdobne wyniki. Maszyna sama przewiduje wstukiwane hasło i prezentuje listę linków. W miarę pojawiania się kolejnych liter, wyniki są od razu aktualizowane. Wyszukiwanie jest niezwykle dynamicze. Rezultaty pokazują się poniżej okna wyszukiwania, natychmiast można w nie kliknąć. Dzięki temu cały proces dotarcia do celu skraca się nawet o kilka sekund. Testy Google wykazały, że wyszukiwanie jest krótsze o 2-5 sek.

Na razie funkcja ta jest dostęna na głównej stronie google.com, niebawem będą mogli z niej skorzystać użytkownicy w Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Niemiec i Włoch. W przeciągu kilku tygodni ma być dostępna również w Polsce. Google planuje uruchomienie opcji Instant również mobilnie. Nową funkcjonalność w każdej chwili można wyłączyć, nie spowalnia ona połączenia internetowego. Jest dostępna w nowszych wersjach przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Chrome i Safari.